Ik snap het helemaal: veel bedrijven twijfelen of ze medewerkersaandelen moeten invoeren. In gesprekken met ondernemers hoor ik vaak dat ze afwachten, vooral vanwege de onzekerheid over de regels in Box 3. Die twijfel is begrijpelijk, maar niet nodig. Juist nu is het een goed moment om medewerkers te betrekken bij het succes van je bedrijf. Hier zijn drie redenen waarom je niet in de wachtstand hoeft te staan.
-
Medewerkersparticipatie draait om meer dan belastingvoordeel
Medewerkersaandelen gaan over veel meer dan alleen fiscale voordelen. Het gaat om betrokkenheid, motivatie en gezamenlijk succes. Ik zie in de praktijk dat bedrijven die medewerkers laten meedelen in het eigenaarschap, veel loyalere en productievere teams hebben. Mensen voelen zich meer verbonden met het bedrijf en denken actiever mee over de toekomst. Dit is een strategische keuze die je bedrijf en je medewerkers sterker maakt.
-
Onzekerheid over Box 3? Flexibiliteit is de sleutel
Ik snap dat de onduidelijkheid rondom Box 3 bedrijven onzeker maakt. Maar laat dat geen reden zijn om stil te blijven staan. De fiscale regels veranderen door de jaren heen altijd wel, en daar kun je je regeling op aanpassen. Op dit moment is Box 3 nog steeds gunstig voor kleine beleggers. Er is nog steeds een heffingsvrije voet en er is geen aanwijzing dat de heffingsvrije voet in Box 3 gaat verdwijnen. Dividend is onbelast. De onderneming betaalt dividendbelasting en de medewerker kan de dividendbelasting terugvragen en ontvangt in twee stappen het gehele bedrag in dividend onbelast. Maar stel dat de regels in Box 3 gaan wijzigen en ook dividend wordt belast. Ook dan is Box 3 voor een kleine belegger nog steeds interessant. Ik laat het zien met dit rekenvoorbeeld.
Voorbeeldberekening (2024) – Huidige situatie
Stel, je hebt €70.000 aan aandelen en geen andere bezittingen en je hebt geen partner.
- Heffingsvrij vermogen: €57.000
- Belastbaar vermogen: €70.000 - €57.000 = €13.000
- Forfaitair rendement op beleggingen: Ongeveer 6,04% in 2024.
- Berekend rendement: €13.000 × 6,04% = €785
- Belasting: 36% van €785 = €283 aan belasting.
- Dividend is geheel belastingvrij (in 2 stappen: 85% wordt uitgekeerd door de onderneming en 15% ingehouden dividendbelasting kan worden teruggevraagd door particuliere belegger bij de jaarlijkse belastingaangifte)
Voorbeeldberekening (2024) – Nieuwe situatie
Gegevens:
- Vermogen: €70.000
- Werkelijke rendement 15% (waardestijging en dividend)
- Werkelijk rendement: 15% → €70.000 × 15% = €10.500 rendement
- Heffingsvrij vermogen: €57.000 (huidig bedrag in 2024, kan nog wijzigen in 2027)
- Belastingtarief: 36% (huidig %, kan ook nog wijzigen in 2027)
Berekening:
- Belastbaar vermogen: €70.000 - €57.000 = €13.000
- Belastbaar rendement: Het werkelijke rendement op het belastbare deel is:
- €13.000 × 15% = €1.950
- Te betalen belasting:
- 36% van €1.950 = €702
Belangrijk als je nu een regeling opstelt is het opnemen van clausules die het mogelijk maken om de regeling aan te passen wanneer de fiscale regels veranderen. Hierdoor kun je medewerkersparticipatie nu al invoeren, zonder vast te zitten aan een regeling die in de toekomst mogelijk minder gunstig wordt. Flexibiliteit is de sleutel.
-
Bedrijven die nu starten, hebben een voorsprong
Ondernemers die niet afwachten maar nu al medewerkersaandelen invoeren, nemen een voorsprong op hun concurrenten. Wachten betekent dat je kansen mist om talent aan te trekken en medewerkers langer te behouden. Bovendien kun je de regeling stap voor stap invoeren en, als dat nodig is, bijsturen zodra de nieuwe fiscale regels duidelijk zijn. Zo bouw je alvast een sterke basis.
Mijn oproep: wacht niet af
De onzekerheid over Box 3 mag geen reden zijn om medewerkersparticipatie uit te stellen. Ik hoor de aarzeling en begrijp de zorgen, maar de voordelen voor je bedrijf en je medewerkers zijn te groot om te negeren. Begin nu met een regeling en pas deze later aan als dat nodig is. Medewerkersparticipatie draait om meer dan belastingvoordeel; het gaat om betrokken en gemotiveerde medewerkers, om de toekomst van je bedrijf.
Waarom wachten als je nu al kunt starten?